Banner

Napsali o nás

Nemocné děti, které bojovaly o život. Pomohla jim i přítomnost rodiny

9. 2. 2024

Když dítě vážně onemocní, obrátí se mu život naruby. Čekají ho dlouhé týdny i měsíce v nemocnici. Ve strachu a bez svých nejbližších. Ti mu však mohou být denně nablízku, pokud se ubytují přímo v areálu nemocnice, tak jako rodiny Kristýny, Anežky, Ely a Jolany. Blízkost jejich rodiny jim tak pomohla překonat to nejtěžší období.

Přečti si

Dům Ronalda McDonalda v areálu motolské nemocnice už pomohl 243 rodinám

7. 2. 2024

Před koncem roku 2022 se v areálu fakultní nemocnice Motol otevřel unikátní – v českém kontextu – hotel pro rodiny těžce nemocných dětských pacientů.

Přečti si

I malá náplast dokáže velké věci

1. 12. 2023

Každý dobrý skutek pomáhá a vy můžete také. Podpořte koupí setu designových náplastí Dům Ronalda McDonalda stojící ve FN Motol, který pomáhá rodinám dlouhodobě nemocných a zde hospitalizovaných dětí. I malá pomoc totiž může přispět velké věci.

Přečti si

Dům Ronalda McDonalda ve FN Motol již rok pomáhá rodinám vážně nemocných dětí

23. 11. 2023

V pátek 24. listopadu oslaví Dům Ronalda McDonalda stojící v areálu Fakultní nemocnice v Motole první rok svého fungování. Za tu dobu zvládl pomoci více než dvěma stovkám rodin vážně nemocných dětí, aby si mohly zůstat v těžkých chvílích nablízku. Poskytuje nejen komfortní ubytování zdarma, ale i další zázemí, které je nezbytné pro život celé rodiny a zprostředkovává tak pocit domova, i když je vlastní domov daleko.

Přečti si

Péči zaměřenou na rodinu podpořilo i Ministerstvo zdravotnictví

9. 10. 2023

V pondělí 9. října proběhl v Praze již druhý ročník konference Family Centered Care pořádaný nadačním fondem Dům Ronalda McDonalda. Na akci vystoupili odborníci z oboru klinické medicíny, psychologie a psychoterapie a zástupci neziskového sektoru, kteří se s ostatními účastníky podělili o své zkušenosti a téma podpořil i zástupce ministerstva.

Přečti si

Rekord: Lidé podpořili nemocné děti více jak čtvrt milionem ručiček

19. 7. 2023

Více jak čtvrt milionu prodaných samolepek ručiček a výtěžek převyšující 6 milionů korun. To je rekordní statistika letošní akce společnosti McDonald’s na podporu nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, který provozuje v pražské FN Motol unikátní Dům poskytující zdarma ubytování rodinám dlouhodobě nemocných dětí.

Přečti si