Michalka má nádor na mozku, oznámili rodině na apríla. Pak vše nabralo rychlý spád

5. 6. 2024

Voráčkovým začaly podobné starosti na podzim předloňského roku. Michalka každé ráno zvracela, a tak s ní začali chodit po doktorech. Nějakou dobu se léčila s žaludečními problémy, ale pak loni 31. března omdlela ve škole. "Byli jsme na urgentním příjmu v českobudějovické nemocnici, kde Michalce lékaři udělali rentgen hlavy, nebylo jí špatně, a tak s námi šla domů. Večer ale začala zvracet. Jeli jsme do nemocnice a lékaři jí udělali podrobnější vyšetření, včetně CT a magnetické rezonance. Zjistili, že má čtyřcentimetrový nádor v hlavě," vzpomíná Michal Voráček.

...

Předtím, než se rodina dostala do ubytování v blízkosti nemocnice, byla maminka s dcerou na malém nemocničním pokoji, kde byly další dvě maminky s nemocnými dětmi. Šest lidí na malém prostoru s jednou koupelnou, to člověku v už tak těžké situaci také nepřidá. Proto byli Voráčkovi rádi, když se od nemocničního personálu dozvěděli, že mohou požádat o místo právě v Domě Ronalda McDonalda.

Nejste na to sami

"Není to velká pomoc jenom v tom, že se tam můžete ubytovat a být blízko dítěti, ale jde i to, že jste v tom společně s dalšími rodiči, kteří sdílí stejný osud. Nejste na to sami. Můžete si předávat pozitivní energii, fungovat společně," oceňuje jeden z hlavních benefitů Michalčina maminka. Rodiny se schází ve společných prostorách a velké kuchyni. Jinak má ale každá k dispozici svůj prostorný a nadstandardně vybavený pokoj s koupelnou. Dům je kompletně vybavený, aby se tam dočasný nájemník mohl cítit skoro jako doma.

Zdroj: Dům Ronalda McDonalda příběh Voráčkovi a Michalka - Aktuálně.cz (aktualne.cz)